27 Forum BHP

Co czeka uczestników Forum BHP?

Zapraszam Państwa na spotkanie poświęcone kilku trudnym, ważnym i aktualnym tematom. W trakcie trzech dni spotkamy się z ekspertami z Inspekcji Pracy, którzy, oprócz wieloletniego doświadczenia zawodowego w swoich dziedzinach, mają także bardzo dużą praktykę w prowadzeniu seminariów i warsztatów. Przyjrzymy się z takim zagadnieniom:

 

Prace szczególnie niebezpieczne – w energetyce i strefach zagrożonych wybuchem

 

Wypadki – ustalanie przyczyn

 

Współpraca z firmami zewnętrznymi

 

Zapewne wielokrotnie byliście Państwo na szkoleniach dotyczących co najmniej dwóch pierwszych tematów. Zaręczam jednak, że na tych zajęciach usłyszycie i podyskutujecie o wcześniej nie analizowanych niuansach. Trzeci dzień Forum to omówienie problemów, które coraz częściej bywają wyzwaniem dla służy BHP, a stanowią zbieg przepisów z obszaru bezpieczeństwa pracy i prawa budowlanego. Jak zawsze, Forum BHP to okazja do wymiany doświadczeń, dyskusji, konsultacji  z prowadzącymi.

 

Zapraszam, bo to szkolenie warte Twojego czasu.

 

Beata Kaczmarek

 

 

FORUM BHP – ZAWSZE COŚ NOWEGO!

 

PROGRAM

Organizacja prac szczególnie niebezpiecznych w energetyce i strefach

zagrożonych wybuchem  /6 godzin/

 

1. Organizacja prac przy urządzeniach energetycznych.

2. Eksploatacja urządzeń energetycznych.

3. Zmiany w prawie dotyczące podstaw prawnych działania komisji kwalifikacyjnych.

4. Rozporządzenie Ministra Gospodarki z 8 lipca 2010 r. w sprawie minimalnych wymagań, dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy, związanych z możliwością wystąpienia w miejscu pracy atmosfery wybuchowej.

5. Dyrektywa ATEX 2014/34/UE i jej implementacje do polskiego prawa poprzez:

6. Wymagane dokumenty związane z BHP, ppoż. i eksploatacją urządzeń w strefach zagrożenia wybuchem.

7. Wymagania w zakresie oceny ryzyka wybuchu oraz dokumentu zabezpieczenia przed wybuchem wynikające z przepisów prawa. Komentarz praktyczny do treści dokumentu zabezpieczenia przed wybuchem, opracowywanie oceny ryzyka wystąpienia wybuchu, typowe powtarzalne nieprawidłowości.

8. Organizacja prac wykonywanych w strefach zagrożonych wybuchem.

9. Zasady montażu połączeń kołnierzowych w strefach zagrożonych wybuchem – omówienie uprawnień w zakresie montażu i odbioru połączeń kołnierzowych wykonywanych na instalacjach.

 

Prowadzący: Jacek Czech - pracuje w instytucji kontrolnej, ekspert w dziedzinie eksploatacji instalacji elektrycznych i urządzeń technicznych, w tym w atmosferach zagrożonych wybuchem, posiada bogate doświadczenie przy weryfikacji dokumentacji BHP, rozpoznawaniu przyczyn
i okoliczności wypadków, praktyk z zakresu kontroli kart oceny ryzyka, uczestniczył w pracach nad przygotowaniem nowych rozporządzeń w sprawie BHP przy urządzeniach i instalacjach elektrycznych.

 

Ustalanie przyczyn wypadków przy pracy - warsztaty  /6 godzin/

I część

Ćwiczenia z ustalania przyczyn wypadków przy pracy w kilkuosobowych zespołach. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy i otrzymają protokoły powypadkowe z wypadków, które rzeczywiście miały miejsce. Zadaniem uczestników będzie wskazanie przyczyn wypadków w oparciu o opisaną sytuację faktyczną oraz wskazanie braków w dokumentacji – okolicznościach wypadku, które mają wpływ na ustalenie wszystkich przyczyn. Każda z grup będzie miała możliwość przedstawienia swoich ustaleń, pozostali uczestnicy będą mogli wnieść swoje uwagi, a całość zostanie uzupełniona i podsumowana przez prowadzącego.

 

II część

Przyczyny wypadku – wykład + przykłady + orzecznictwo + wyjaśnienie wątpliwości uczestników:

 

III Część

Przedstawienie dokumentacji z konkretnego wypadku, który był badany przez inspektora pracy:

 

Prowadzący: Zbigniew Latacz – pracuje w instytucji kontrolnej, specjalizuje się w tematyce wypadków przy pracy, autor licznych artykułów i publikacji, wykładowca na studiach podyplomowych, doskonały szkoleniowiec – nawiązuje świetny kontakt z uczestnikami, potrafi klarownie tłumaczyć skomplikowane zagadnienia, zachęca do dyskusji.

 

Współpraca z firmami zewnętrznymi  /5 godzin/

 

  1. Podstawowe unormowania i wymagania przepisów prawa.
  2. Zakres umowy o współpracy między pracodawcami (inwestorem i wykonawcą) prowadzącymi pracę w tym samym miejscu – jakie zapisy powinny znaleźć się w umowie.
  3. Koordynator ds. bhp – zadania i uprawnienia. Czy koordynator może wydawać zalecenia
    w zakresie BHP lub wstrzymać pracę firmie zewnętrznej?
  4. Kierownik budowy (robót) – zadania i uprawnienia.
  5. Plan BIOZ jako element organizacyjnego zapewnienia bezpiecznych warunków pracy.
  6. Najczęstsze wątpliwości i pytania dotyczące koordynacji prac.
  7. Odpowiedzialność pracodawców za przestrzeganie przepisów bhp w miejscu wspólnego wykonywania prac.
  8. Możliwy jest krytyczny przegląd umów stosowanych przez uczestników – proszę o przesłanie ich do organizatora do 10 maja 2019 r.

 

Prowadzący: Maciej Ujma - Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Częstochowskiej. Od 1995 roku pracuje w instytucji kontrolnej. W roku 2004 uzyskał tytuł specjalisty w zakresie bezpieczeństwa użytkowania oraz eksploatacji maszyn i urządzeń technicznych. Od roku 2010 został wpisany na stanowisko wykładowcy w Ośrodku Szkolenia PIP, gdzie prowadzi szkolenia dla kandydatów na inspektorów pracy, rzeczoznawców bhp, społecznych inspektorów pracy oraz innych. Prowadzi również szkolenia okresowe i doskonalące dla pracowników służby bhp oraz kadry kierowniczej.

 

ORGANIZACJA

KIEDY

22 – 24 maja 2019 r.

Przyjazd uczestników w środę 22 maja 2019 r. do godz. 9.00, zakończenie szkolenia w piątek ok. godz. 13.00.

GDZIE

Hotel*** Premium 43-460 Wisła, ul. Kopydło 20, www.hotelpremium.pl

Komfortowy hotel, który jako jedyny w Wiśle otrzymał rekomendację przewodnika Gault & Millau i oferuje doskonałą kuchnię w restauracji Wine Bar & Steak House. W hotelu można skorzystać ze strefy SPA – jacuzzi, masaży, sauny fińskiej, sauny parowej czy łaźni rzymskiej. Oczywiście uzupełnieniem jest szeroka oferta Wellness. Pokoje są wyposażone w tv sat, telefon, Internet wifi, suszarkę, sejf, ręczniki, kosmetyki, kawę/herbatę, wodę mineralną, czajnik.

 

INWESTYCJA

Cena za osobę wynosi 1760 złbrutto (VAT zwolniony) i zawiera:

Możliwe dopłaty:

Płatności należy dokonać do 15.05.2019 r. Faktury będą wystawione z datą 22.05.2019 r. i przekazane uczestnikom po zakończeniu Forum.

 

DODATKOWO

Możliwe jest uzupełnienie szkolenia okresowego dla służby BHP– proszę zaznaczyć taką opcję w druku zgłoszenia.

 

ZGŁOSZENIE UCZESTNICTWA

 

Wszelkich informacji udzieli Państwu Beata Kaczmarek tel. 32 258 94 71 mail: info@csdkontra.pl

FORUM BHP – ZAWSZE COŚ NOWEGO